Jägala-Pirita kanal

Trassi pikkus edasi-tagasi kuni 20 ja enam km

Legend:
Kuremäe (kaugused elurajooni keskelt) - Golfi tee, pööre vasakule - Veskitaguse sild - talu paremal (d=1km) - puukool vasakul - postkastid tee otsas, pööre vasakule - jätkata kuni vasakut kätte sidi üle kanali, sealt otse piki kanalit vastaval äranägemisel (kuni 10km) ja tagasi.

Kirjeldus:
Liiklust on teedel vähe, kanali ääres praktiliselt üldse mitte. Peale Veskitagust kanali peale liikudes on vaid üks ristumine aktiivse liiklusega teega, peale Suuresta golfi, mis liigub Seli-Vaskjala suunas.
Lahtisi koeri ei ole - pöörates peale postkaste vasakule on paremat kätt jõeäärse maja aias koer, kuid teele ei pääse ning rahulik.

Loomad-linnud:
soode-põldude vahel suur võimalus trehvata metskitsi ja ilmselt ka mitmeid teisi loomi, samuti mitmeid linde. Loomad tunduvad olevat seal kandis küllalt julged, sest inimesi liigub ilmselt väga vähe. Turbakaldaga kraaviservas on mõne koha oeal näha käike, mis võib olla vee poolt uuristatud või mõne looma.

Muu:
Veidi üle kilomeeter peale Veskitaguselt kanali peale liikumist jääb vasakule metsa sisse, paarsada meetrit kraavist kohalik Mädajärv. Tee mööda kraavikallast liigub Suuresta golfi tagant läbi, võimalik näha golfiväljakut ka teisest küljest. Kraaviäärne tee on suhteliselt korralik ja kruusane.

Kaart:Link interaktiivsele kaardile: http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php?id=1&uid=7046d8fb8c2eed3c3af734eec229ac2b#tc3