Deutsch Eesti English Suomi Võro Русский
Sisestused puuduvad

PATIKA KÜLAKOOR

20182017

Patika külakooril on käimas 7. hooaeg. Teeme proove Vaida koolimajas teisipäeviti kell 19-21. Alates oktoobrist on Patika külakoori dirigendiks Sven Peterson. Meie esimene ühine ülesastumine toimus 11. novembril 2017 Viimsi JazzPopFesti lõppkontserdil. Ja meil läks väga hästi! Järgmisena on plaanis 3 jõulukontserti. Juuni algul tahame osaleda segakooride laulupäeval Viljandis, mis on kingitus eesti Vabariigi 100. aastapäevaks. Kindlasti lisandub veel kontserte ja muid põnevaid üritusi. Näiteks möödub 777 aastat Patika küla kirjalikust esmamainimisest.
Patika külakoor sai Kodanikuühiskonna Sihtkapitali Kohaliku Omaalgatuse Programmist toetust digiklaveri ja selle lisatarvikute soetamiseks, et veelgi paremini läbi viia kooriproove ja korraldada ladusamalt kontserttegevust. 

Kohaliku Omaalgatuse Programmi kohta loe siit 
http://www.kysk.ee/kop


2016
Täname kõiki, kes osalesid meie dirigendi konkursil ja teatame, et 2016. a sügisest juhatab Patika külakoori Mareks Lobe, kelle juhatusel oleme andnud ka juba 4 kontserti.
Tule laulma!
Patika külakoor on Harjumaa üks parema kõlaga koore, mida on üllatusega märkinud mitu tipp-koorijuhti. Me ei võta endale liigset koormust, vaid naudime meeldivas seltskonnas kooriproove üks kord nädalas ja esineme valitud kontserditel ning üritustel. Me ei soovi saada suureks kooriks lauljate arvult, vaid Eesti parimaks ja omanäoliseks külakooriks.
Septembri alguses on meiega võimalik ühineda! Ootame ettelaulmisele viisipidajaid mehi ja naisi, keda teiste häälerühmade laulmine segadusse ei aja. Elukoha osas piiranguid ei ole, meil käib lauljaid ka Tallinnast, Koselt ja Kohilast. Ettelaulmised toimuvad kahel neljapäeval, 10. septembril kell 18.30 ja sellele järgnevatel neljapäevadel Vaida põhikooli muusikaklassis. Soovitatavalt helista ette telefonil 5072956 (Eva) või 5114273 (Margus). Ootame rõõmuga!
 
Väike ülevaade meie 2014. a  kevadel Hopneri Majas toimunud kontserdist on nähtav siin:
 
Patika Külakoor loodi 19. veebruaril 2011. aastal eesmärgiga tähistada Rae vallas asuva Patika küla 770. aastapäeva. Õnneks ei saanud sellest ühe sündmuse tähistamiseks loodud projektkoori ja küla laulurahval jätkus tahtmist leida uusi sihte, et koos muusikat teha.

Et põhiliseks kooskäimise ja proovitegemiste kohaks on Vaida Põhikool, siis kaasasime ka teiste Vaida lähiümbruse külade inimesi oma koori liikmeteks. Tänaseks on lauljate arv juba üle 20, kellest umbes poole moodustavad Patika küla inimesed.
 
Patika külakoori aktiivse tegevuse tunnistuseks on keskmiselt 1 kord kuus osalemine mõnel koorikontserdil kas individuaalse või ühendkoori kavaga. 
 
Patika Külakooris laulab 20 inimest Patika, Aruvalla, Urvaste, Tuhala, Vaidasoo, Salu külast, Vaida, Kose, Harku ja Kohila alevikest ning Tallinnast.


Patika Külakoori juhendavad Heli Sepp ja Merike Saare.

Patika Külakoor teeb proove kord nädalas neljapäeviti kell 19.00.

Kui tahad meiega liituda, küsi täpsemat infot Marguselt,  margus.vain(at)gmail.com või 5114273.